Świadczenia rodzinne
Pytanie: W związku z kolejnymi wątpliwościami zwracamy się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na zawarte poniżej pytania.
Jednostka budżetowa powołana przez gminę realizuje zadania z zakresu:
- dodatków mieszkaniowych (zadania własne gminy),
- dodatków energetycznych (zadania zlecone gminie),
- świadczenia wychowawczego (zadania zlecone),
- świadczenia rodzinnego i funduszu alimentacyjnego (zadania zlecone),
- świadczenia Dobry Start (zadania zlecone),
- Karty Dużej Rodziny (zadania zlecone).
W wyniku realizacji poszczególnych ustaw w ramach zadań z zakresu administracji rządowej (zadania zlecone) jednostce przysługują koszty obsługi na ich realizację, brak jest natomiast jednoznacznych interpretacji i wyjaśnień co do prawidłowego wydatkowania i podziału tych środków, więc nasuwa się pytanie:
1. Czy w ramach kosztów obsługi zadań zleconych jednostka może finansować wynagrodzenia pracowników zajmujących się obsługą jednostki powołanej przez gminę (tj. dyrektora, z-cę dyrektora, głównego księgowego, dział administracyjny, dział księgowości, dział kadrowo-płacowy)? Istotne jest to, że każdy pracownik tej grupy, zajmując się obsługą jednostki (powołanej przez gminę), wykonuje pośrednio wszystkie zadania przypisane jednostce (tj. zadania własne i zadania zlecone).
2. Jeśli jednostka ma rozliczyć wynagrodzenia tej grupy pracowników nie tylko z zadań własnych gminie, ale i z zadań zleconych, to według jakich wskaźników/kryteriów powinna dokonać tego podziału?
3. Jakie dokumenty powinna gromadzić w celach zapowiadanych kontroli z wykonania poszczególnych zadań z zakresu administracji rządowej
Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego
zaloguj się
Zapomniałeś hasła ?
Zostań subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego