Refundację wynagrodzenia nauczyciela uzupełniającego etat w innej szkole odprowadza się na rachunek budżetu gminy

Pytanie:

Szkoła podstawowa wystawiła notę księgową za uzupełnienie etatu nauczyciela w gimnazjum. Dla nauczyciela uzupełniającego pensum w innej szkole pracodawcą jest szkoła macierzysta - szkoła podstawowa, z którą nauczyciel ma nawiązany stosunek pracy. Natomiast z gimnazjum, w której uzupełnia swój etat, nie wiąże go stosunek pracy (dyrektor tej szkoły nie zawiera z nim odrębnej umowy o pracę). Na rachunek szkoły podstawowej, prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego, wpłynęła refundacja wynagrodzenia nauczyciela uzupełniającego etat w gimnazjum. Jak zaksięgować taką refundację? Czy środki te należy przyjąć jako dochód w § 0970 i odprowadzić do urzędu gminy, czy potraktować to jako zwrot wydatków? Czy właściwe jest obciążenie kosztami gimnazjum przez szkołę podstawową na koniec miesiąca, w przypadku gdy zobowiązania z tytułu składek na ubezpieczenie i zaliczka na podatek dochodowy od tego wynagrodzenia zostaną zapłacone w następnym miesiącu?

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego

ZOBACZ OFERTĘ