Nakłady na modernizację budynku stanowiące jego ulepszenie zwiększają wartość środka trwałego

Pytanie:

Dom pomocy społecznej w lutym 2014 roku przeprowadził w budynku modernizację, której koszt wyniósł 3.000 zł. Były to koszty bieżące ujęte w § 4300. W grudniu 2014 roku w tym samym budynku przeprowadzono przebudowę na kwotę 10.000 zł i wydatki zakwalifikowano do inwestycyjnych w § 6050. Czy należy zwiększyć w grudniu wartość budynku o nakłady z początku roku i te inwestycyjne? Czy powinnam wyksięgować koszt modernizacji na kwotę 3.000 zł z § 4300 i zaksięgować w § 6050?

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego

ZOBACZ OFERTĘ