Czy jednostki budżetowe gminy płacą w split paymencie?

Począwszy od 1 listopada 2019 r. weszły w życie przepisy – art. 108a-f ustawy VAT, które stanowią, iż przy dokonywaniu płatności za nabyte towary lub usługi wymienione wyłącznie w załączniku nr 15 do ustawy VAT, udokumentowane fakturą, w której kwota należności ogółem brutto przekracza 15.000 zł lub równowartość tej kwoty, podatnicy są obowiązani zastosować mechanizm podzielonej płatności. Jednocześnie funkcjonuje dobrowolny system podzielonej płatności na pozostałe towary i usługi.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Finanse Sektora Publicznego

ZOBACZ OFERTĘ